تکنولوژیهوش مصنوعی

افزایش ۱۵ درصدی سهام دل برای سرورهای هوش مصنوعی

افزایش ۱۵ درصدی سهام دل پس از غلبه بر انتظارات درآمدی، به دلیل افزایش تقاضا برای سرورهای هوش مصنوعی.سهام دل پس از اینکه این شرکت نتایج سه ماهه چهارم را منتشر کرد بالاتر از برآوردهای تحلیلگران بود و تقاضای قوی برای سرورهای هوش مصنوعی خود را نشان داد، طی معاملات طولانی روز پنجشنبه بیش از ۱۵ درصد افزایش یافت.

سود هر سهم: ۲٫۲۰ دلار تعدیل شده در مقابل ۱٫۷۳ دلار مورد انتظار LSEG که قبلاً Refinitiv نام داشت.

درآمد: ۲۲٫۳۲ میلیارد دلار در مقابل ۲۲٫۱۶ میلیارد دلار مورد انتظار LSEG.

درآمد دل برای سه ماهه چهارم مالی ۲۰۲۴ نسبت به ۲۵٫۰۴ میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل ۱۱ درصد کاهش یافت. این شرکت درآمد خالص ۱٫۱۶ میلیارد دلاری را گزارش کرد که ۸۹ درصد از ۶۱۴ میلیون دلاری که در مدت مشابه سال گذشته ثبت کرده بود، افزایش یافته است.

مدیر مالی ایوان مک گیل در بیانیه ای گفت که این شرکت سود سالانه خود را ۲۰ درصد افزایش می دهد و به ۱٫۷۸ دلار در هر سهم می رساند، که او آن را گواهی بر اعتماد ما به تجارت خواند.

این شرکت راه حل‌های زیرساختی دل (ISG) درآمد ۹٫۳ میلیارد دلاری را برای سه ماهه گزارش داد که ۶ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت اما نسبت به سه ماهه سوم ۱۰ درصد افزایش داشت. درآمد سرورها و شبکه بخش عمده‌ای از آن را تشکیل می‌دهد، با ۴.۹ میلیارد دلار درآمد حاصل از سرورهای بهینه‌شده با هوش مصنوعی ذخیره سازی ۴٫۵ میلیارد دلار بود.

این شرکت راه حل های مشتری (CSG) این شرکت ۱۱٫۷ میلیارد دلار برای سه ماهه گزارش داد که ۱۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. این شامل ۹٫۶ میلیارد دلار درآمد مشتری تجاری است که ۱۱ درصد از سه ماهه چهارم سال گذشته کاهش یافته است و ۲٫۲ میلیارد دلار درآمد مصرف کننده، ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

جف کلارک، مدیر عملیاتی، در این بیانیه گفت: تحرک قوی سرورهای بهینه سازی شده با هوش مصنوعی ما همچنان ادامه دارد، با افزایش سفارشات تقریباً ۴۰ درصدی متوالی و عقب ماندگی تقریباً دو برابر شده و از سال مالی ما با ۲٫۹ میلیارد دلار خارج می شود.

برای سه ماهه اول، دل طی تماس سه ماهه خود با سرمایه گذاران اعلام کرد که انتظار دارد درآمدی بین ۲۱ تا ۲۲ میلیارد دلار گزارش کند.

این شرکت گفت که از شتاب در اطراف هوش مصنوعی تشویق شده است و انتظار دارد که برای سال مالی ۲۰۲۵ به رشد بازگردد. با این حال، این شرکت خاطرنشان کرد که محیط اقتصاد کلان باعث می شود برخی از مشتریان در مورد هزینه های زیرساخت محتاط باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا