گردشگری

۱۴ مکان جذاب گردشگری پاریس ۲۰۲۴

پاریس، پایتخت فرانسه ، واقع در بخش شمال مرکزی این کشور. در حدود ۷۶۰۰ سال قبل از میلاد، مردم در محل شهر کنونی، واقع در امتداد رودخانه سن در ۲۳۳ مایل (۳۷۵ کیلومتر) بالادست رودخانه در کانال مانش (لامانش) زندگی می کردند . شهر مدرن از جزیره (Ile de la Cité) و بسیار فراتر از هر دو ساحل رود سن گسترش یافته است.

برای قرن ها پاریس یکی از مهم ترین و جذاب ترین شهرهای جهان بوده است. برای فرصت هایی که برای تجارت و بازرگانی، مطالعه، فرهنگ و سرگرمی ارائه می دهد، قدردانی می شود. غذا، مد لباس، نقاشی، ادبیات، و جامعه روشنفکری آن به ویژه از شهرت رشک برانگیزی برخوردار است..

۱۴ مکان زیبای و جذاب گردشگری در پاریس

۱-برج ایفل

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
برج ایفل یکی از معروف ترین جاذبه های جهان است.

این مکان به عنوان یکی از عجایب دنیای مدرن ثبت شده است و هر سال بیش از ۷ میلیون بازدید کننده دارد. این بنا به عنوان یک نمایشگاه موقت برای بزرگداشت جشن صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد اما هرگز حذف نشد. برج دارای سه سطح، دو رستوران، دو سکوی دیدبانی، یک باغ و فضای مسحور کننده Esplanade برای بازدید مهمانان است.


۲-مونت مارتر

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
مونت مارتر یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری در پاریس است.

مونت مارتر یک منطقه دلربا پاریسی است که توانسته جذابیت دنیای قدیمی خود را حفظ کند و به دیگ ذوب معروف هنر، تاریخ و فرهنگ پاریس تبدیل شده است. خیابان های سنگفرش شده پر پیچ و خم، رستوران های کوچک رستورانی آرام، هنرمندان خیابانی با استعداد، مجسمه های جذاب و جاذبه های معروفی مانند کلیسای مقدس، این منطقه را به یکی از جاذبه های دیدنی پاریس تبدیل کرده است.


۳-کاخ ورسای

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
کاخ ورسای در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از پربازدیدترین جاذبه های پاریس است.

کاخ ورسای محل اقامت سابق پادشاهان فرانسوی است و به دلیل عظمت معماری و اهمیت سیاسی آن در تاریخ فرانسه مشهور است. پادشاه لوئی سیزدهم در اوایل دهه ۱۶۰۰ یک قصر در ورسای ساخت تا به عنوان یک اقامتگاه شکار خدمت کند. بعدها پادشاه لوئی چهاردهم این کاخ شگفت انگیز را سفارش داد که تکمیل آن ۴۰ سال طول کشید.


۴-کاخ گارنیر

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
شکوه و زیبایی کاخ گارنیه زبانزد است

با شکوه مثل کاخ گارنیه، یک خانه اپرای خیره کننده در پاریس، فرانسه آشنا شوید. معماری مجلل آن را تحسین کنید که با جزئیات پرآذین و یک لوستر خیره کننده مزین شده است. تاریخ غنی و اهمیت فرهنگی این بنای نمادین را که از زمان افتتاحش در سال ۱۸۷۵ میزبان اجراهای بی‌شماری در سطح جهانی بوده است، کشف کنید. مقصدی که باید برای علاقه‌مندان به هنر و مسافرانی که به دنبال غوطه‌ور شدن در عظمت و میراث هنری کاخ گارنیه هستند، بازدید کنند.


۵-محله لاتین

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
محله لاتین پاریس یکی از جذاب‌ترین، مترقی‌ترین، هنرمندانه‌ترین و آزادانه‌ترین مکان‌های پاریس است.

این مکان که در حدود قرون وسطی طراحی شده است، دارای تعداد قابل توجهی موسسات آموزشی، مراکز تحقیقاتی و سایر امکانات رفاهی برای زندگی دانشجویی مانند کافه‌ها و اغذیه فروشی‌ها است. محیط پرجنب‌وجوش و روح‌انگیز این منطقه، همراه با کتاب‌فروشی‌های عجیب و غریب، پاتوق‌های دانشجویی شیک، و کافه‌های فضایی پاریسی، به جذابیت بوهمیایی این مکان می‌افزاید.


۶-پارک آستریکس

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
پارک آستریکس، یکی از سه شهربازی بزرگ فرانسه، مقصدی ایده آل برای یک روز بیرون رفتن با دوستان و خانواده است.

با بازدید از این سرزمین عجایب، می‌توانید با تمام شخصیت‌های کتاب کمیک مورد علاقه‌تان از سری کمیک آستریکس و اوبلیکس که نماینده فرهنگ‌های مختلف تاریخی هستند، آشنا شوید. با بیش از ۴۷ سواری هیجان انگیز و جاذبه های توزیع شده در سه منطقه، تجربه شادی را برای همه ارائه می دهد.


۷-میدان د لا کنکورد

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
میدان کنکورد بزرگترین میدان پاریس است و با فواره های زیبا تزئین شده است.

میدان کنکورد  بین سال های ۱۷۵۷ و ۱۷۷۹ برای جشن گرفتن سلامتی بهتر پادشاه لوئیس پانزدهم ساخته شد. میدان کنکورد به خاطر ابلیسک اقصر مصری ۳۳۰۰ ساله و دو فواره باشکوه مشهور است.


۸-شانزه لیزه

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
ظرافت خیابان شانزلیزه، خیابانی با شهرت جهانی در پاریس، فرانسه را تجربه کنید.

بلوار نمادین پر از درخت را تحسین کنید که ردیفی از بوتیک‌ها، تئاترها، و کافه‌های مجلل را در خود جای داده است. از اهمیت تاریخی و فرهنگی این مکان دیدنی که محل برگزاری رژه ها و جشن های متعدد بوده است، پی ببرید. مقصدی که باید برای علاقه مندان به مد و مسافرانی که به دنبال جذب جذابیت شیک و انرژی پر جنب و جوش شانزلیزه در قلب پاریس هستند،بی نظیر باشد.


۹-پتی کاخ پاریس

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
پتی کاخ پاریس،معماری زیبا و با شکوهی دارد.

پتی کاخ، واقع در نزدیکی خیابان معروف شانزلیزه، بیش از ۱۳۰۰ اثر هنری برجسته از دوران باستان تا اوایل قرن بیستم را در خود جای داده است. این شامل آثار هنرمندان مشهوری مانند کلود مونه، یوژن دلاکروا، پل سزان و گوستاو کوربه است. جدای از مجموعه هنری چشمگیر، دروازه ورودی طلاکاری شده، راه پله های مارپیچ فرفورژه، سقف های نقاشی شده، و معماری باشکوه.


۱۰-موزه ملی تاریخ طبیعی پاریس

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
موزه تاریخ طبیعی پاریس به حفظ علم تکاملی زندگی بشر از طریق ثروت های غیرمنتظره اش اختصاص دارد.

موزه تاریخ طبیعی پاریس،این مجموعه عظیمی از اشیاء از دنیای تحقیقات، جانورشناسی، علم، گیاه شناسی، ژئومورفولوژی، کانی شناسی، تکامل، بوم شناسی، جامعه و زمینه های دیگر دارد. در اینجا، سه موزه در یک موزه ترکیب شده‌اند که شامل ساختمانی از اسکلت‌ها، یک بال طبقه‌بندی چهار طبقه و یک ساختار جداگانه به زمین‌شناسی می‌شود.


۱۱-پارک دلا ویلت پاریس

پارک دلا ویلت پاریس ۱۳۷ هکتار زمین است که دارای انواع زمین های فرهنگی عمده فرانسه است.

این پارک به گونه ای سازماندهی شده است که انواع فعالیت های اصلی از رویدادهای سرگرمی جذاب گرفته تا رویدادهای آموزشی و کارهای صنعتی را در کنار خود برگزار می کند. پارک دلا ویلت پاریس دارای سه سالن کنسرت پرطرفدار، کنسرواتوار معتبر پاریس و شهر علم و صنعت – بزرگترین موزه علمی اروپا است. ۱۰ باغ زیبا برای افراد متعلق به هر گروه سنی برای استراحت، لذت بردن و گذراندن اوقات فراغت وجود دارد.

۱۲-موزه ژاکمارت آندره

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
موزه ژاکمارت آندره یکی از بهترین موزه های جهان است.

بهترین مجموعه خصوصی هنری در پاریس در موزه ژاکمارت آندره قرار دارد که فضای خانه قابل توجهی از قرن نوزدهم را نیز دارد. مجموعه‌هایی از رنسانس ایتالیا، آثاری از استادان برجسته فلاندری، و قطعات فرانسوی قرن هجدهم در موزه ژاکمارت آندره یافت می‌شود که آن را به یکی از بهترین موزه‌های جهان تبدیل کرده است.


۱۳-موزه درسای

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
موزه دورسای خانه بزرگ‌ترین و برخی از بهترین هنرهای امپرسیونیستی و پست امپرسیونیستی است.

برخی از شاهکارهای موزه دورسای عبارتند از ون گوگ، مانه، پیسارو، مونه، دگا، رنوار و بسیاری دیگر. این موزه نه تنها نقاشی‌های هنرمندان مشهور را به نمایش می‌گذارد، بلکه مجسمه‌های باورنکردنی، عکس‌های کمیاب، آثار هنری تزئینی، هنرهای گرافیکی، پاستل‌ها و نقاشی‌های معماری معماران افسانه‌ای را نیز به نمایش می‌گذارد.


۱۴-سنت چاپل

14 مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در پاریس 2024
سنت چاپل یک کلیسای سلطنتی باشکوه است که به سبک گوتیک ساخته شده و توسط پادشاه لوئیس نهم در قرن سیزدهم ساخته شده است.

سنت چاپل به گونه ای ساخته شده است که لوئیس نهم بتواند مکانی برای مجموعه اشیاء عاطفی خود داشته باشد که شامل تاج خارها نیز می شود. نمازخانه به دو بخش تقسیم می شود – نمازخانه بالا و پایین. این شهر به خاطر مجموعه گسترده ای از پنجره های شیشه ای رنگی، متعلق به قرن سیزدهم، در جهان مشهور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا