گردشگری

۱۲ مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

سوئیس، کشور فدرال اروپای مرکزی. پایتخت اداری سوئیس برن است و لوزان مرکز قضایی آن است. وسعت کوچک سوئیس که مساحت کل آن تقریباً نصف مساحت اسکاتلند است.

کشوری محصور در خشکی از کوه‌های سر به فلک کشیده، دریاچه‌های عمیق آلپ، دره‌های چمن‌زار پر از مزارع منظم و دهکده‌های کوچک، و شهرهای پر رونق که ترکیبی از قدیم و جدید است. زیبایی طبیعی و شیوه زندگی آن. جنبه‌های هر دو به عنوان واژه‌ای برای کشور تبدیل شده‌اند، که نام آن تصاویری از آلپ‌های حکاکی‌شده در یخچال‌های طبیعی مورد علاقه نویسندگان، هنرمندان، عکاسان و علاقه‌مندان به ورزش در فضای باز از سراسر جهان است.

۱۲ مکان زیبا و جذاب گردشگری کشور سوییس

۱-زوریخ

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

زوریخ مکانی است که تصاویری از زیبایی های خیره کننده و دست نخورده از چمنزارهای خیره کننده سوئیس، جنگل های آلپ، آلپ های قدرتمند و دریاچه های کوهستانی بکر را به تصویر می کشد. این شهر توسط رودخانه زوریخ به دو ناحیه شهر قدیمی و جدید تقسیم شده است. شهر قدیمی پر از کلیساهای چند صد ساله، خیابان‌های سنگ‌فرش شده، و اقامتگاه‌های متعلق به دوران رنسانس است. به دلیل نزدیکی به فرانسه، آلمان، ایتالیا و لیختن اشتاین، آثار زیبایی از این فرهنگ ها را در معماری اینجا خواهید دید.


۲-اینترلاکن

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

اینترلاکن یک شهر اساسی سوئیس است که در دامان کوه های آلپ با شکوه قرار دارد. کوه های افسانه ای طولانی اطراف شهر بیش از صد سال است که پذیرای بازدیدکنندگان بوده و اینترلاکن را به مقصد پربازدید امروزی تبدیل کرده است. زیبایی بی‌نظیر کوه‌های آلپ سوئیس به همراه فرهنگ غنی و فضای بسیار عجیب و غریب در شهر کوچک، اینترلاکن را به بهشتی برای تعطیلات تبدیل کرده است.


۳-لوسرن

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

لوسرن قرن چهاردهمی که در قلب سوئیس و در سواحل رودخانه رئوس قرار دارد، یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های این کشور محسوب می‌شود.


۴-ژنو

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

در میان برجسته‌ترین، مجلل‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای سوئیس، ژنو است، گوهری که خود را در اطراف دریاچه همنام مسحورکننده‌اش پراکنده می‌کند. در حالی که برخی از شهرهای سوئیس غرق در تاریخ و فرهنگ هستند و شهرهای مدرن دیگر در مکان‌های مهمانی قرار دارند، ژنو ترکیبی نادر از همه آن‌ها را ارائه می‌کند که برای هر گردشگر، جوان یا پیر، عالی است. با دریاچه جذابی که درست در امتداد مرکز شهر جریان دارد، پس زمینه کوه های آلپ، و یک پل بالای سر که از آن می توان شکوه پانورامای شهر را مشاهده کرد، ژنو پیچیدگی های قدیمی و جدید را به زیبایی به تصویر می کشد!


۵-زرمات

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

این دهکده کوهستانی جذاب در پای یکی از عرفانی ترین و باشکوه ترین کوه های سوئیس Matterhorn قرار دارد. زرمات یکی از چشمگیرترین مکان‌های دیدنی در سوئیس، زرمات به خاطر زیبایی دست نخورده‌اش معروف است که آنقدر آرام و آرام است که شما را از تمام مشکلات دنیوی‌تان دور می‌کند. این بیشتر به این دلیل است که زرمات دهکده‌ای بدون ماشین است و می‌توان با پیاده‌روی، کالسکه‌های اسب‌ران، ماشین‌های برقی و گوندولا از زیبایی آن لذت برد.


۶-مونترو

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

یک شهر تفریحی زیبا، مونترو در دریاچه ژنو در بخش جنوب غربی سوئیس واقع شده است. این شهر بین دریاچه ژنو، تپه‌ها، جنگل‌های پردرخت و تاکستان‌ها حفر شده است که مردم از سراسر جهان را مجذوب خود می‌کند تا در میان زیبایی‌های آن از هیاهوی زندگی خود فرار کنند. اگرچه مکان کوچکی است، اما فعالیت های زیادی در خود دارد که می تواند شما را برای روزها درگیر کند. دریاچه ژنو با تفرجگاهی که زیر سایه درختان انجیر، توت، بادام و نخل است، برجسته ترین جاذبه اینجاست.


۷-بازل

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

بازل که با فرانسه و آلمان مرز مشترک دارد، در سواحل رودخانه راین در شمال غربی سوئیس قرار دارد. این یکی از زیباترین شهرهای سوئیس است که به ویژه به دلیل تنوع گیاهی و جانوری خود شناخته شده است. مایل ها و مایل ها گل های یاس بنفش دارد که در کنار رودخانه خیره کننده راین قرار دارند. بازل نیز مانند همه شهرهای بزرگ سوئیس، منطقه جذاب شهر قدیمی خود را دارد که آدم را به سرعت زندگی مجلل و آهسته مانند دوران قرون وسطی بازمی گرداند. خانه‌های سنگی با سقف‌های کاشی‌کاری‌شده، کافه‌های زیبا، بوتیک‌های مرتب و نقاط دیدنی برای دیدن مناظر خیره‌کننده رودخانه راین دارد. سفرهای دریایی متعددی برای تماشای زیبایی های بکر رودخانه در تفرجگاه های آن وجود دارد.


۸-سنت گالن

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

سنت گالن در منطقه شمال شرقی سوئیس و جنوب دریاچه کنستانس قرار دارد. این مکان یکی از دیدنی ترین مکان های سوئیس است. این دریاچه در میان تپه‌های سرسبز و هکتارها از علفزارهای خیره‌کننده قرار گرفته است و دریاچه به چشم‌اندازهای آن گیاهان و جانوران زیادی اضافه می‌کند. این مکان روستایی بهشتی برای کسانی است که می‌خواهند خود را در زیبایی‌های مواج که به وفور از آن برخوردار است گم کنند. هر شهر سوئیس دارای بافت فرهنگی منحصر به فردی است که به شدت با شهر دیگر متفاوت است.


۹-شافهاوزن

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

شافهاوزن در شمالی ترین لبه کشور در مرز آلمان واقع شده است. شافهاوزن به دلیل آبشار راین به وجود آمد. این جایی بود که اولین ساکنان، کشتی‌ران، کار می‌کردند و بعداً ساکن شدند. شافهاوزن با مسیرهای پر گل، آبشارها، مناظر زیبای آلپ و چمنزارهای سرسبز، از زیبایی طبیعی بی نظیری برخوردار است. این یکی از معدود شهرهایی است که در آن منطقه قدیمی شهر عاری از ماشین است. ساختمان های آن که به عنوان زیباترین مناطق شهر قدیمی در کل سوئیس در نظر گرفته می شود، دارای پنجره های بزرگ و نماهای نقاشی شده است.


۱۰-برن

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

برن، پایتخت سوئیس، در سمت شمالی رشته کوه های آلپ برن در فلات در کانتون برن قرار دارد. برن، یکی از پر عکس‌ترین شهرهای جهان، مکانی است که مستقیماً از رویاهای شما به نظر می‌رسد. این شهر که یکی از بهترین مکان‌های دیدنی سوئیس است، به‌عنوان یکی از حفاظت‌شده‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود و این در شیوه‌ای که قرن‌ها میراث، فرهنگ و معماری خود را عاشقانه حفظ کرده است مشهود است. یکی از بهترین جاذبه های برن صدها فواره آن است که قدمت آن به قرن سیزدهم بازمی گردد و هر کدام از آنها یک اثر هنری منحصر به فرد هستند.


۱۱-لوزان

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

لوزان، پایتخت کانتون وو، در حاشیه دریاچه ژنو قرار دارد. از Lavaux تا La Cote امتداد دارد. مناظر لوزان که در میان زیباترین شهرها نه تنها در سوئیس بلکه در سراسر جهان قرار گرفته است، دست کم خیره کننده است. یکی از اولین چیزهایی که متوجه خواهید شد، زیبایی طبیعی بکر کوه های پوشیده از برف و علفزارهای سرسبز است که به زیبایی در کنار دریاچه ژنو قرار گرفته اند. به هر کجای شهر که بروید، مناظر کوه‌های آلپ فرانسوی پوشیده از برف که در آسمان آبی شفاف سرازیر می‌شوند، شما را همراهی می‌کنند.


۱۲-لاتربرونن

12 مورد از بهترین مکان های گردشگری سوئیس

Lauterbrunnen چشم انداز خیره کننده ای از آبشارهای آبشاری و شکوه آلپ را به نمایش می گذارد. این دهکده جذاب که توسط قله های باشکوه احاطه شده است، به عنوان دروازه ای به مقصدهای مشهوری مانند Jungfraujoch عمل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا