گردشگری

۱۲ مکان گردشگری جذاب در لهستان

از آنجایی که مکان های بسیار زیادی در لهستان برای بازدید وجود دارد، گاهی اوقات می تواند بسیار زیاد باشد. لهستان دارای انبوهی از جواهرات پنهان است که اکثر مردم از آنها بی اطلاع هستند یا هنوز آنها را کشف نکرده اند. لهستان همه چیز را دارد، از استراحتگاه‌ها گرفته تا موزه‌ها، پارک‌های ماجراجویی، اتاق‌های فرار گرفته تا مجموعه‌ای از بناهای تاریخی و مکان‌های تاریخی. از هر مکانی که در لهستان بازدید می کنید، چه لوبلین یا لودز، هر مکان چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارد.

فهرست بلندبالایی از مکان‌های توریستی لهستان با رتبه‌بندی بالا وجود دارد، مانند استراحتگاه‌های ساحلی، استراحتگاه‌های کوهستانی، کمپ‌هایی مانند آشویتس  کمپ‌های بیرکناو، شهرها و شهرهای تاریخی مانند لودز، قلعه‌های قدیمی اشرافی مانند Malbork و همچنین قلعه سلطنتی Wawel و ذخایر طبیعی خیره‌کننده در ساحل، جنگل یا کوه‌ها.

پایتخت لهستان، ورشو، کراکوف و گدانسک از بهترین مکان‌های دیدنی در لهستان هستند. شهرهایی با تاریخ طولانی که قدمت آنها به قرون وسطی می رسد را می توان در اینجا یافت که آن را بسیار جذاب تر کرده است. لهستان همچنین یکی از امن ترین کشورهای جهان است که بازدید از این مکان را ارزشمندتر می کند.

۱۲ شهر جذاب و دیدنی لهستان:

۱-ورشو

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان
ورشو،پایتخت لهستان

پایتخت لهستان، ورشو، که به‌عنوان وارساوا نیز شناخته می‌شود، دارای ترکیبی سورئال از خانه‌ها و ساختمان‌های رنگارنگ، و مجتمع‌های مسکونی خاکستری و بی‌جان دوران کمونیستی است. این شهر با داشتن گذشته ای غم انگیز، شهری است که به معنای واقعی کلمه مانند ققنوس از خاکستر برخاسته است و یکی از مقاصد گردشگری محبوب در اروپا است. این کلان شهر در شرق مرکزی لهستان، در امتداد سواحل رودخانه ویستولا، در قلب دشت مازوویا واقع شده است.


۲-کراکوف

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

کراکوف شهری تاریخی در جنوب لهستان است که در مرکز آن میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این هفتمین شهر بزرگ لهستان و یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی کشور است که تقریباً ۴۶۰۰۰۰ شهروند دارد.


۳-لوبلین

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

 

لوبلین که به عنوان شهر مدارا و اولین دانشگاه لهستان شناخته می شود، شهری جذاب و دلپذیر است. این مکان آنقدر زیبا قرار گرفته است که مکان ایده آلی برای کاوش در بسیاری از شهرها و شهرهای لهستان است. شهر قدیمی با ساختمان‌های بلند و به سبک گوتیک و خیابان‌های پرپیچ‌وخم باریک، احساس قرون وسطایی مشخصی را به شما ارائه می‌دهد.


۴-تورون

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

تورون شهری در شمال لهستان بر روی رودخانه ویستولا با جمعیتی حدود ۲۰۰۰۰۰ نفر است. این شهر باشکوه قرون وسطایی که نه چندان دور از برلین، آلمان واقع شده است، دارای مجموعه ای متنوع از جاذبه ها است. باغ های زیبا، معماری نئوکلاسیک و تاریخ غنی همه در یک مکان جمع شده اند و آن را به مقصدی مناسب برای بازدید در تابستان یا زمستان تبدیل می کنند.


۵-زاکوپان

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

زاکوپان شهری در جنوب شرقی لهستان است و در نزدیکی مرز اوکراین و در نزدیکی کوه‌های کارپات واقع شده است. حدود ۱۳۰۰۰ نفر جمعیت دارد و در ۳۲۰ کیلومتری ورشو قرار دارد. این شهر از دهه ۱۸۵۰ به عنوان یک مقصد ورزش های زمستانی در حال رشد بوده است و اولین مسابقه اسکی در اینجا در سال ۱۹۰۲ برگزار شد. امروزه، زاکوپانه یک مقصد گردشگری محبوب برای کوهنوردان، اسکی بازان، اسنوبورد سواران و حتی کوهنوردان است.


۶-لودز

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

لودز ۲۷۸۳۷۱ نفر جمعیت دارد و پایتخت و بزرگترین شهر در منطقه مرکزی لهستان است. لودز یک مرکز فرهنگی مهم در لهستان و اروپا است. این یک سایت میراث جهانی یونسکو است زیرا ساختارهای آن و همچنین زیبایی طبیعی آن گنجینه های گرانبهایی برای همه کسانی است که از آن بازدید می کنند. زیبایی این شهر غیرقابل انکار است و بیشتر قسمت های این شهر دل انگیز در قرن نوزدهم ساخته شده است که امروزه به تدریج به یک کلان شهر بزرگ تبدیل شده است.


۷-سوپوت

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

سوپوت شهری قدیمی با تاریخ غنی است که در قرن سیزدهم تاسیس شد و در ساحل دریای بالتیک واقع شده است. این شهر ساحلی زیبا و تمیز با جمعیتی در حدود ۱۷۹ هزار نفر است که به نام “میامی لهستان” نیز شناخته می شود، در طبیعت و تاریخ احاطه شده است و یک شهر ساحلی جذاب است زیرا بر روی نواری از زمین قرار دارد که از شمال کشیده شده است. به سمت جنوب در امتداد بخشی از سواحل شنی لهستان، با تپه های شنی پوشیده از درختان کاج و پوشش گیاهی مدیترانه ای.


۸-وروتسواف

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

Wroclaw یک کلان شهر بزرگ لهستان با جمعیتی در حدود ۶ میلیون نفر است. این شهر دارای فرهنگ زیادی است زیرا چهارمین شهر بزرگ لهستان است. کراکوف در جنوب و ورشو در غرب است. این شهر پس از ورشو و کراکوف، با مساحتی حدود ۳۰۳ کیلومتر مربع، سومین شهر پرجمعیت‌ترین شهر کشور است.این شهر غرق در فرهنگ و تاریخ است و همچنین برخی از موزه ها و گالری های هنری برتر اروپا را در خود جای داده است.


۹-اولشتین

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

اولشتین، شهر مرزی در شمال لهستان، جمعیتی در حدود ۱۴۷۰۰۰ نفر دارد. اگر به دنبال یک مقصد معمولی اروپای شرقی هستید، اولشتین نه تنها به دلیل تاریخش، بلکه به دلیل اینکه نسبتاً کشف نشده است، انتخاب خوبی است. سی ان ان آن را یکی از زیباترین روستاهای لهستان نامید.


۱۰-بیالیستوک

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

شهر بیالیستوک مرکز استان پودلاسکی است و جمعیتی در حدود ۲۴۰۰۰۰ نفر دارد و نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر مربع را پوشش می دهد. همچنین باید بدانید که بیالیستوک حدود ۹۵ سال قدمت دارد و در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد. نام اصلی بیالیستوک برزانی بود، از Brzezie به معنای دشت گرفته شده است. با تاریخ غنی و قرن‌ها معماری که می‌توانید از آن شگفت زده شوید، به دلیل خوبی به عنوان مروارید در میان شهرهای لهستان شناخته می‌شود. خواهید دید که فرهنگ اینجا غنی است، با سنت طولانی در زندگی مذهبی یهودیان و هنر در سراسر شهر دیده می شود.


۱۱-گدانسک

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

گدانسک یک شهر محبوب لهستانی است که در بخش غربی بندر بالتیک قرار دارد. پس از بازسازی و توسعه آن پس از جنگ جهانی دوم، این شهر به یک جاذبه توریستی جذاب تبدیل شد که دارای محیط قرن هفدهمی، تعداد بی‌شماری از جاذبه‌های گردشگری نمونه، اقامتگاه‌های مجلل و محیطی آرام است. هنگام بازدید از لهستان، بازدید از این مکان تاریخی و تحسین جوهر واقعی فضای لهستانی ضروری است.


۱۲-پوزنان

12 مکان گردشگری جذاب در لهستان

پوزنان شهری در غرب لهستان با ۳۶۶۵۵۰ نفر جمعیت است که بر جمعیت دوستانه می افزاید. این پایتخت اداری و همچنین یکی از مراکز تجاری و صنعتی بزرگ است که آن را جذاب‌تر کرده است. پوزنان از اواخر قرن ۱۸ به عنوان یک مرکز صنعتی در حال توسعه بود که از قرن نوزدهم به عنوانجواهر لهستان شناخته می شد. اولین معادن زغال سنگ در اروپا در سال ۱۷۸۵ در این منطقه افتتاح شد. شهر قدیمی پوزنان ترکیبی التقاطی از معماری قرون وسطایی و ساختمان های مدرن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا