گردشگری

۱۱ مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

هند سرزمینی پر جنب و جوش با تضادهای خیره کننده است که در آن هر دو دنیای سنتی و مدرن به هم می رسند. هند هفتمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و دومین کشور بزرگ از نظر جمعیت، دارای میراث غنی است که حاصل قرن ها فرهنگ و مذاهب مختلف است که آثار خود را به جا گذاشته است.

کارهایی که باید در هند انجام دهید شامل فرصتی برای تجربه مجموعه ای از مکان های مقدس و دیدارهای معنوی است، در حالی که دوستداران طبیعت از سواحل آفتاب زده، پارک های ملی سرسبز و پناهگاه های حیات وحش هیجان انگیز لذت خواهند برد.

از تاج محل باشکوه در آگرا گرفته تا مکان های مقدس هارماندیر صاحب (معبد طلایی سابق) در امریتسار و مسجد مسجد مکه در حیدرآباد، بازدیدکنندگان از این کشور عجیب و غریب گنجینه ای از گنجینه های معنوی، فرهنگی و تاریخی را کشف خواهند کرد.

۱۱ مورد از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در هندوستان:

۱-تاج محل

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

شاید شناخته‌شده‌ترین ساختمان هند، تاج محل نیز مشهورترین شاهد جهان برای قدرت عشق باشد. این زیباترین مقبره که به نام ممتاز محل، همسر مورد علاقه امپراتور شاه جهان نامگذاری شده است، پس از مرگ او در سال ۱۶۳۱ آغاز شد و ۲۰۰۰۰ کارگر تا سال ۱۶۴۸ تکمیل شدند.

تاج محل با ترکیب بسیاری از عناصر طراحی اسلیمی از جمله طاق‌ها، مناره‌ها، گنبد پیازی شکل و خط مشکی منبت کاری شده در اطراف ورودی، عمدتاً از سنگ مرمر سفید ساخته شده است. به شکوه آن می‌افزاید نقش‌های گل‌های منبت کاری ظریف و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی مانند یشم، لاجورد، الماس و مروارید.

بهترین زمان برای بازدید، سحر یا غروب است، زمانی که اتمسفر به طرز درخشانی با تغییر نور تغییر می‌کند. در صورت امکان، سعی کنید نمایی از انعکاس تاج محل را از کرانه دور رودخانه یامونا تماشا کنید – این یک سلفی به یاد ماندنی (و ایمن) می سازد.


۲-شهر مقدس بنارس

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

بنارس که قدمت آن به قرن هشتم قبل از میلاد برمی گردد، یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که هنوز مسکونی شده است. این شهر مقدس که مرکز بزرگ زیارتی هندوها است، از دیرباز با رودخانه عظیم گنگ، یکی از مهمترین نمادهای مذهبی دین مرتبط بوده است.

بنارس دلایل زیادی برای بازدید ارائه می دهد ، از جمله فرصتی برای کاوش در محله قدیمی در مجاورت گنگ که در آن شما را پیدا خواهید کرد. معبد کاشی ویشواناث را خواهید دید که در سال ۱۷۸۰ ساخته شده است. معبد جدید ویشوانات با هفت معبد مجزا نیز مورد توجه است.

حمام کردن در گنگ برای هندوها اهمیت زیادی دارد و مکان‌های متعددی که به نام «گات» شناخته می‌شوند، دارای پلکان‌هایی هستند که به آبی می‌رسند، جایی که مؤمنان قبل از نماز حمام می‌کنند. بزرگترین آنها داساشوامده گات و آسی گات هستند هستند.


۳-معبد طلایی امریتسار

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

امریتسار که در سال ۱۵۷۷ توسط رام داس تأسیس شد، مرکز مهم تاریخ و فرهنگ سیک است. جاذبه اصلی اینجا Harmandir Sahib است که در سال ۱۶۰۴ افتتاح شد و هنوز به دلیل تزئینات طلایی زیبایش اغلب به عنوان معبد طلایی شناخته می شود.

مقدس ترین زیارتگاه سیک های هند (همچنین بسیاری از هندوها و سایر ادیان را به خود جذب می کند)، این معبد در ترکیبی از سبک های هندو و اسلامی ساخته شده است. بخش مرمری زیرین آن دارای نقوش گل و حیوان مزین شده است، در حالی که گنبد بزرگ طلایی نشان دهنده گل نیلوفر آبی است که نمادی از خلوص سیک ها است.

علاوه بر طراحی باشکوه، بازدیدکنندگان به همان اندازه تحت تأثیر فضای معنوی معبد قرار می گیرند، اثری که با دعاهایی که به طور مداوم از کتاب مقدس سیک خوانده می شود و در سراسر مجموعه پخش می شود، تقویت می شود.


۴-شهر طلایی: جیسالمر

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

شهر طلایی جایسالمر که به خاطر ماسه سنگ زرد رنگی که در بیشتر ساختمان‌هایش استفاده می‌شود، نامگذاری شده است، واحه‌ای از معماری قدیمی باشکوه است که از تپه‌های شنی صحرای تار برمی‌خیزد . زمانی شهر یک پاسگاه استراتژیک بود، امروز این شهر مملو از عمارت های قدیمی باشکوه است. دروازه های باشکوه؛ و قلعه عظیم جیسالمر، که به عنوان قلعه طلایی نیز شناخته می شود، یک سازه دلهره آور قرن دوازدهمی است که بر فراز شهر بلند شده است.

علاوه بر کاخ‌ها، معابد و خانه‌های قدیمی زیبا، این قلعه دارای ۹۹ سنگر به همراه دروازه‌های عظیمی است که به حیاط اصلی آن منتهی می‌شوند، جایی که قصر هفت طبقه مهاراجه را خواهید دید. خواهید دید . این کاخ که از اوایل دهه ۱۵۰۰ شروع شد و توسط حاکمان متوالی تا قرن نوزدهم به آن اضافه شد، بخش‌هایی را برای عموم باز است، از جمله مناطقی که به زیبایی با کاشی‌هایی از ایتالیا و چین تزئین شده‌اند، و درهای سنگی حکاکی‌شده پیچیده.


۵-قلعه سرخ، دهلی نو

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

قلعه سرخ هلالی شکل باشکوه در دهلی نو که توسط شاه جهان به عنوان مقر قدرت مغول ها در سال ۱۶۴۸ ساخته شد. نقشی که تا سال ۱۸۵۷ حفظ کرد – که به خاطر ماسه سنگ قرمز خیره کننده استفاده شده در ساخت آن نامگذاری شده است، منطقه وسیعی بیش از دو نفر را پوشش می دهد. کیلومتر مربع، همه آن توسط یک خندق بزرگ احاطه شده است.

از ویژگی‌های برجسته آن می‌توان به دو دروازه بزرگ آن اشاره کرد: دروازه چشمگیر لاهور (ورودی اصلی قلعه) و دروازه دهلی تزئین شده که زمانی توسط امپراتور برای مراسم تشریفات استفاده می‌شد.

بخش سرگرم‌کننده این بازدید، کاوش در Chatta Chowk ، بازار سرپوشیده قرن هفدهمی است که همه چیز از جواهرات گرفته تا لباس‌های ابریشمی، و همچنین سوغاتی‌ها و مواد غذایی می‌فروشد. در حالی که می‌توانید قلعه را خودتان کاوش کنید، تورهایی با راهنما ارائه می‌شوند و بینش جالبی از زندگی و زمان شاه ارائه می‌دهند، از جمله نگاهی به تالار خیره‌کننده مرمر سفید تماشاگران عمومی (دیوان-آم) که در آن سوژه‌هایش را پذیرفت.


۶-بمبئی: دروازه هند

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

این دروازه نمادین هند با ارتفاع ۲۶ متری و مشرف به دریای عرب یکی از مواردی است که در بمبئی باید از آن دیدن کنید. این قطعه معماری خیره کننده که برای بزرگداشت ورود پادشاه جورج پنجم و همسرش ملکه مری در سال ۱۹۱۱ ساخته شد، با شکوه و مراسم بسیار در سال ۱۹۲۴ افتتاح شد و برای مدتی بلندترین سازه شهر بود.

دروازه هند که تماماً از بازالت و بتن زرد ساخته شده و به دلیل طراحی هندو ساراسنیک آن قابل توجه است، در سال ۱۹۴۸ هنگامی که هند استقلال خود را به دست آورد، صحنه یک صفوف نه چندان شاد از سربازان بریتانیایی بود. این روزها، راهروی طاق بزرگ، پس‌زمینه‌ای خیره‌کننده را فراهم می‌کند که به همان اندازه که گردشگران در میان مردم محلی محبوبیت دارد.


۷-عامر فورت، جیپور

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

قلعه آمر (اغلب به نام کهربا نیز خوانده می شود) به عنوان یک قصر مستحکم در سال ۱۵۹۲ توسط مهاراجه من سینگ اول ساخته شد و مدت ها به عنوان پایتخت جیپور خدمت می کرد. این قلعه که در بالای دامنه تپه حک شده است، با پای پیاده از طریق یک صعود شیب دار یا با شاتل سواری از شهر پایین قابل دسترسی است.

ویژگی های برجسته عبارتند از Jaleb Chowk، اولین حیاط، با فیل های تزئین شده فراوان، و معبد شیلا دیوی، اختصاص داده شده به الهه جنگ. همچنین قابل توجه تالار مخاطبان عمومی مجاور (دیوان-آم) با دیوارها و تراس های زیبای تزئین شده اش است که میمون ها در آن رفت و آمد می کنند.

سایر نقاط برجسته عبارتند از سوخ نیواس (تالار لذت) با تخت‌های گل فراوان و کانالی که زمانی برای حمل آب خنک استفاده می‌شد، و معبد پیروزی (جای ماندیر) که به‌خاطر تابلوهای تزئینی فراوان، سقف‌های رنگارنگ و چشم‌اندازهای عالی آن قابل توجه است.


۸-قلعه آگرا

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

قلعه خیره کننده آگرا (همچنین به عنوان قلعه سرخ آگرا شناخته می شود) توسط امپراتور اکبر در سال ۱۵۶۵ توسط امپراطور اکبر با افزوده های بعدی شاه جهان ساخته شد.

کمی بیش از دو کیلومتر از تاج محل واقع شده استاین قلعه کههنگامی که وارد آن شوید، دو ساختمان بزرگ ماسه سنگی به هم پیوسته، اکبری محل و جهانگیری محل، بزرگترین اقامتگاه خصوصی در مجموعه را خواهید دید.

جاذبه های دیگر عبارتند از خاص محل (کاخ خصوصی)، با سقف مسی پر زرق و برق، و باغ انگوری (باغ انگور)، باغ مغول با نقش و نگار اره منبت کاری اره مویی با فواره ها و کانال های آب شگفت انگیز و همچنین پرده هایی که زمانی یک منطقه خصوصی برای امپراتور و اطرافیانش همچنین برج هشت ضلعی مساممان برج قابل توجه است که بعدها تا زمان مرگ شاه جهان به عنوان زندان بود.


۹-غارهای الورا، اونگ آباد

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

غارهای تاریخی معروف الورا بین قرن‌های ۵ و ۱۰ توسط راهبان بودایی، جین و هندو ساخته شده‌اند و یک سفر عالی از بمبئی در فاصله ۳۰۰ کیلومتری غرب ایجاد می‌کنند.

این مجموعه فوق‌العاده از ۳۴ صومعه، کلیسا و معبد حکاکی‌شده – ۱۲ تای آنها بودایی، ۱۷ مورد هندو، و پنج مورد متعلق به مذهب جین – که اکنون به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، در مجاورت یکدیگر ساخته شده‌اند که بازتابی از آیین‌های مذهبی است. تحملی که در این دوره از تاریخ هند وجود داشت.

از غارهای صومعه بودایی، موارد برجسته شامل تعدادی زیارتگاه با حکاکی‌هایی از بودا و قدیسین مربوط به قرن‌های ۵ تا ۷ و همچنین غار خیره‌کننده نجار است که یکی از بهترین‌های هند محسوب می‌شود.

غارهای هندو بسیار پیچیده تر هستند و از بالا به پایین تراشیده شده اند، بنابراین داربست لازم نیست. از این میان، بهترین معبد کایلاسا است، معبدی عظیم با تراش سنگ که نماد کوه کایلاسا است و نیاز به برداشتن ۲۰۰۰۰۰ تن سنگ دارد.


۱۰-رود گنگ

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

رودخانه گنگ یا «گانگا» پس از الهه هندو، از دیرباز یکی از شگفت‌انگیزترین شگفتی‌های طبیعی هند بوده است. این همچنین یکی از جاذبه های برجسته کشور است که جمعیتی از اتباع هندی را برای شرکت در مراسم مذهبی آن و همچنین گردشگران برای لذت بردن از شکوه این رودخانه عظیم جذب می کند.

در حالی که تعدادی شهر در امتداد رودخانه وجود دارد، اما بیشتر گردشگران به شهر بنارس سفر می‌کنند تا گنگ و جاذبه‌های فرهنگی را که در کناره‌های آن به وجود آمده‌اند، تجربه کنند. اگرچه در استانداردهای هند نسبتاً کوچک است  جمعیت آن حدود ۱٫۲ میلیون نفر است این شهر مملو از معابد و سایر مکان های مذهبی مهم است که بسیاری از آنها بر عبادت (یا روی) گنگ متمرکز شده اند.


۱۱-کاخ میسور

11 مورد از بهترین مکان های دیدنی و جذاب کشور هندوستان

شهر وسیع میسور به لطف ترکیبی متنوع از معماری زیبای قدیمی استعماری، لذتی برای کاوش دارد. کاخ های سلطنتی هند؛ و باغ های سرسبز و آراسته شده. در حالی که کسانی که تمایل به خرید دارند از گذراندن وقت در بازارهای معروف ابریشم و چوب صندل شهر لذت می برند، جاذبه اصلی کاخ باشکوه میسور است.

این کاخ سه طبقه زیبا که به طور کامل در سال ۱۸۹۷ پس از یک آتش سوزی ویرانگر بازسازی شد، دارای نکات برجسته ای مانند برج ها و گنبدهای مربعی زیبا است. سقف‌ها و ستون‌های پرآذین در تالار دوربار. و غرفه ازدواج باشکوه، با کاشی‌های کف لعابدار، شیشه‌های رنگی خیره‌کننده، آثار هنری، و نمایش جواهرات. همچنین جایی است که در مناسبت های خاص، تخت طلایی نفیس به نمایش گذاشته می شود.

برای لذت واقعی، مطمئن شوید که یکی از نمایش‌های نوری باشکوه را که هر یکشنبه و در طول تعطیلات برگزار می‌شود، زمانی که کاخ با بیش از ۹۰۰۰۰ چراغ روشن می‌شود، تماشا کنید. یک راه سرگرم‌کننده برای کاوش در محوطه‌های عظیم و باغ‌های کاخ، به عنوان بخشی از یک تور دوچرخه‌سواری است که به‌صورت رایگان در دسترس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا